افتتاح ویلای کمتال سردرود

توسط روابط عمومی گروه

افتتاحیه ویلای سیامک (کمتال سردرود)

در واپسین روزهای خنک اولین ماه از پاییز 1396 به همت و تلاش چند ماهه جناب آقای مهندس سیامک سامع، بنای باغ ویلای سیامک در ضلع جنوبی پارک مره خونی افتتاح گردید. به مناسبت این اقدام ارزشمند ایشان با دعوت از دوستان و همنوردان گروه و همچنین بزرگان شهر و تلاشگران عرصه ورزش و خدمت رسانی به مردم شریف شهرمان جلسه ای در این ویلای بسیار زیبا ترتیب دادند.

برنامه از ساعت 21:30 شب 25 مهرماه آغاز گردید. ابتدا ضمن خیر مقدم توسط میزبان محترم، پذیرایی شام برای حدود 80 نفر از مهمانان حاضر انجام گرفت. سپس با اجرای جناب آقای حاج ابراهیم مهران نیا، استاد برجسته فرهنگی استان که به همراه دو تن از همکاران بزرگوارشان در جلسه حضور داشتند، ضمن اعلام برنامه و توضیحاتی در خصوص موارد مطرح در جلسه مذکور از آقای سامع برای سخنرانی دعوت نمودند.

((جناب آقای سیامک سامع فرزند ارشد مرحوم حاج حمید سامع سردرودی،  بعنوان یکی از امناء برجسته شهر و معتمد اصناف و کسبه سردرود، سالیان مدیدیست با تشکیل گروه کمتال و اجرای برنامه های کوهنوردی هفتگی تعداد کثیری از جوانان و همشهریان را به این ورزش غیورمردان و بلند همتان دعوت و مانوس کرده است و یکی از آرزوهایش که با اتمام پروژه ویلای کمتال محقق یافته است، نیت اصلی خود را از هزینه کلان و تاسیس ویلای زیبای سامع، خدمت به دوستان و همشهریان، بالاخص رفع نیاز گروه کمتال سردرود برای داشتن چنین مکان ارزشمند عنوان نموده است.))

آقای مهندس سیامک سامع ضمن تشکر و قدردانی از حضور میهمانان در ویلای خود، از داشتن چنین جمع صمیمی ابراز افتخار و خوشنودی نموده  و جمع حاضر را به مشارکت هرچه بیشتر در ارتقاء کمی و کیفی برنامه های ورزشی فرهنگی و مخصوصاً فعالیتهای گروه کمتال و تلاش برای تبدیل گروه به اولین باشگاه رسمی کوهنوردی سردرود، دعوت نمودند. و همچنین از تشریف فرمایی جناب آقای داداشزاده مسئول محترم بهزیستی سردرود، جناب آقای کریم زاده استاد برجسته جامعه شناسی و جناب آقای عباسی استاد ریاضیات مدارس استان و همچنین جناب آقای علی ابراهیمی سرپرست محترم هیئت کوهنوردی سردرود بعنوان میهمانان ویژه خیرمقدم و تشکر به عمل آوردند.

موضوع بعدی برنامه، بحث فعالیتهای جناب آقای مهندس مجید اصل قاسمی سردرودی و کسب مدرک مربیگیری کوهنوردی بود. آقای حاج مهران نیا ضمن تبریک به ایشان، این موفقیت را گام مهمی در اقدامات آتی برای ثبت باشگاه کمتال برشمردند و مایه افتخار است که مربیگری این باشگاه بدست توانمند یکی از جوانان همین شهر اتفاق خواهد افتاد. همچنین جناب آقای قاسمی بطور رسمی بعنوان مسئول فنی گروه کمتال معرفی گردید که با تشویق و تبریک حاضرین همراه بود.

در ادامه بحث چگونگی تبدیل گروه به باشگاه کمتال توسط صاحب نظران جمع و اساتید و پیشکسوتان و پیشنهادات حضار مطرح و بررسی گردید و لزوم حمایتهای مالی اعضاء برای تحقق این موضوع مهم یادآوری شد. در این خصوص تداوم پرداخت شهریه ها بحث گردید که نظرات جناب آقای داداشزاده و تجربیات عملی ایشان و توضیحات مربوطه قابل توجه بود و نهایتاً ادامه پرداخت شهریه بصورت سه ماهه و تعیین حداقل مبلغ مورد نظر به تصویب جمع رسید و بزرگواران محدودیتی نیز برای افزایش این مبلغ تا هر توان مالی که داشته باشند نیز نخواهند داشت و بنا به وسع مالی در این امر مهم مشارکت خواهند فرمود.

سپس نوبت به تقدیر از دلاوران فاتح قله آغری داغی آرارات درکشور ترکیه رسید. تعداد 3 نفر از همنوردان گروه کمتال سردرود با همت و تلاش و هزینه شخصی خود در نهایت بی صدایی و خودجوش در تاریخ 7 مهرماه 1396 با عزیمت به کشور ترکیه موفق به انجام این صعود افتخار آمیز شدند و پرچم گروه کمتال را بر فراز قله 5317 متری آرارات به اهتزاز در آوردند. مسئولین محترم گروه با تهیه تقدیرنامه ای از تلاش و همت این عزیزان همنورد قدردانی نمودند و از اینکه آنگونه که باید و شاید در بدرقه یا استقبال ایشان بدلیل ایام سوگواری محرم و عدم برنامه ریزی مناسب نتوانستند حضور یابند دلجوئی کردند. تقدیرنامه ها توسط آقایان استید داداشزاده و  کریم زاده و جناب آقایان حاج محمود عظیمی و ابراهیمی به سه نفر قهرمانان آقای مهندس مجید اصل قاسمی، آقای بهرام قابلنژاد سردرودی و آقای یونس فخری القلندیس اهداء گردید.

(به امید موفقیت بیشتراین عزیزان و الگوی ارزشمند برای سایر همنوردان عزیزمان در پیمودن راه قهرمانان حاضر و فتح قلل بالای 8000 متر در آینده نزدیک)

برنامه تقدیر آرارات نوردان با تعریف خاطرات شیرین سفر و موارد فنی صعود و تشویق حاضرین باتمام رسید.

استاد حاج محمود عظیمی بعنوان پیشکسوت و هنرمند شاعر گروه که همواره در دل کوهستانها و در لحظات صعب و دشوار کوهنوردی با اشعار خود مایه دلگرمی و گویای پیامهای انسان ساز و فرهنگ ساز برای همنوردان هستند در این بخش با قرائت شعر زیبای حفظ طبیعت و وظیفه کوهنورد در قبال طبیعت و جانوران همه را به تفکر و تامل واداشتند و موجب تشویق و تقدیر حضار شدند.

در این بخش از برنامه جناب حاج اسماعیل عباسی سرپرست شایسته گروه ضمن ابراز خرسندی از جلسه و تقدیر از میزبان محترم جناب آقای سامک سامع و تشریف فرمایی میهمانان بزرگوار ومدعوین محترم شعر زیبای داغچلار را با حلاوت و شیرینی خاصی بیان داشتند که موجب شور و شعف کوهنوردان و تشویق میهمانان گردید.

در خاتمه ضمن یادآوردی مجدد تلاشها و شخصیت والای میزبان جناب آقای سیامک سامع جای خالی همنورد عزیزمان جناب آقای عبدالعلی نوروزی که فردا عمل جراحی قلب را درپیش خواهد داشت مطرح و برای سلامتی ایشان و تمام بستریها و بیماران دعا شد و با صلواتی بر حضرت نبی اکرم (ص) برنامه به پایان نزدیکتر شد.

در لحظات انتهای برنامه با پذیرایی میوه و تهیه عکس یادگاری جمعی دقایق شادی را تجربه کردیم و با ادای احترام و خداحافظی ویلای سامع (ویلای کمتال سردرود) را ترک کردیم.

جا دارد از زحمات عزیزانی که در تدارک و آماده سازی جلسه فوق بیشترین تلاش را داشتندو ساعاتی قبل و بعد از برنامه فعالیت نمودند، تقدیر و تشکر عرض نماییم. آقایان محمد شهابی، محمد شیخی، رحیم کاظمی، حسن خوشدل، رحیم علیزاده، حاج صمد براتی، حاج محمود اصغرنژاد، حاج اسماعیل عباسی و حاج محمود عظیمی ....

با آرزوی موفقیت و سلامتی میزبان محترم و قبولی اهداف و نیات خیرخواهانه آن بزرگوار از درگاه الهی انشاءالله

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه