کمتال در برنامه گئجه لر

توسط روابط عمومی گروه

با هدف معرفی بیشتر گروه در سطح استانی و به منظور ایجاد انگیزه و نشاط مضاعف و تقدیر از زحمات مداوم همنوردان و جدیت ایشان برای شرکت مستمر در برنامه های گروه به همت و سفارش جناب آقای علیزاده و پیگیریهای روابط عمومی گروه جناب مهندس نظری، برنامه حضور گروه کمتال در برنامه گئجه لر صدا و سیما ترتیب داده شد.

عصر روز چهارشنبه نهم آذرماه 1396 بود که پس از پیگیریها و برنامه ریزی دو سه هفته ای روابط عمومی گروه با جناب آقای محمدی دستیار محترم تهیه برنامه محبوب گئجه لر از شبکه استانی سهند تبریز تعداد 36 نفر از همنوردان فعال گروه در محل ضبط برنامه حمام سنتی و تاریخی نوبر دور هم جمع شدند.

ابتدا جناب آقای قادر سرافراز مدیر محترم صحنه ضمن سلام و خوش آمد گویی و آشنایی اولیه با میهمانان، مقدمات و راهنمائیهای لازم را در خصوص شرایط ضبط برنامه اعلام نمودند. با صحبتهای انجام شده مقرر شد در صورت مجوز کارگردن محترم و مدیریت مجری برنامه زمانی برای ارائه مطالب و اشعار و صحبتهای سرپرست و شاعر گروه اختصاص داده شود.

اندکی بعد گروه عاشیقلر از استان اردبیل شروع به اجرای موسیقی عاشیق در وصف پیامبر اکرم و مناسبت هفته وحدت نمودند و ضبط این بخش انجام پذیرفت. سپس آقای حامد امجد مجری خوش تیپ و مسلط و مجرب برنامه وارد شد و با حضار خوش آمد کرد و اجرای برنامه شروع شد.

در بین برنامه گروه نمایشی طنز آقای رنجی پور با موضوع موسسات مالی و اعتباری و معضلات آن و با مشارکت همنوردان حاضر در استودیو، به اجری برنامه پرداختند. همچنین جناب آقای اسلامیان خواننده جوان و خوش صدای شهرمان ترانه بسیار شادی را با مهارت و تسلط تمام اجرا نمودند.

در فرصتی قبل از اتمام برنامه نوبت به گروه کمتال رسید.  مجری محترم با تمجید از کوهنوردان حاضر و تعریف و توصیف کوهنوردی و مقام کوهنوردان و خصوصیات بدیع این ورزش مفرح میکروفون را در اختیار سرپرست محترم گروه جناب آقای حاج اسماعیل عباسی قرار داد. ایشان با چهره ای جذاب و لحنی صمیمی و سرشار از انرژی و نشاط، تعریف جالبی از قله و کوه ارائه کردند گویا کوه آغوشش را باز کرده و همچون میزبانی مهربان کوهنوردان را بسوی خود فرامی خواند.

آنگاه شعر جالب و پرمعنای داغچیلار را که همیشه در برنامه های کوهنوردی با هم آوازی همنوردان خوانده می شود را با هم خوانی همنوردان حاضر در استودیوی ضبط برنامه (حمام نوبر) تقدیم برنامه گئجه لر و بینندگان استانی و جهانی برنامه کردند.

سپس شاعر پیشکسوت و خوش اخلاق گروه کمتال سردرود، جناب آقای حاج محمود عظیمی، که همواره در شرایط خاص با الهام الهی و ذوق شاعری خود سروده هایی را تقدیم همنوردان می کند. در این زمان نیز، نمونه شعر سروده خود را که حاوی مرام کوهنوردی و حفظ و احترام به طبیعت و افتخارات کوهنوردان و سربلندی سرزمین اسلامی ایران است و یادی از دلاور مردان کوهنوردی که در این راه جان خود را از دست داده اند، سرودند. که با استقبال و تشویق مجری و دست اندرکاران برنامه  و همنوردان همراه گردید.

در انتهای برنامه مجدداً خواننده محترم جناب آقای اسلامیان با ترانه شاد دیگری حاضر شدند و همه همنوردان و مجری برنامه در کنار هم و با همخوانی و گشودن بنر گروه کمتال سردرود اختتامیه برنامه را با شادی و نشاط ویژه باجرا در آوردند.

این برنامه ضبط شده در تاریخ 18 آذرماه ساعت 21 شب روی آنتن سراسری و ماهواره ای شبکه سهند صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رفت که در اقصی نقاط دنیا در دسترس همه آذری زبانها و هموطنان عزیز قرار گرفت.

در اینجا جا دارد از زحمات بیدریغ و الطاف جناب آقای جمیل محمدی دستیار محترم برنامه گئجه لر که مقدمات و زمینه های حضور کوهنوردان گروه کمتال را در برنامه پربیننده و مردمی گئجه لر فراهم آوردند، بینهایت تقدیر و سپاسگزاری را اعلام  داریم..

 

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه