جشن سالگرد تاسیس گروه

توسط روابط عمومی گروه

جشن سالگرد تاسیس گروه کمتال

در روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۶ به همت سرپرست محترم گروه و جناب آقای مهندس سیامک سامع سردرودی امسال نیز همانند سنوات گذشته جشن سالگرد گروه که مقارن با عید سعید مبعث حضرت نبی اکرم (ص) بود، با شکوه تمام در حضور بیش از هفتاد نفر از اعضای فعال گروه و پیشکسوتان و اعضای قدیمی گروه در محل باغچه سنتی یاقوت برگزار گردید.

برنامه با خوش‌آمدگوئی آقای مهندس سیامک سامع و تبریک عید مبعث و جشن سالگرد تاسیس گروه شروع و شعری با همین مضمون خوانده شد.

سپس جهت آغاز نشاط و شادمانی برنامه فیلم کوتاهی که از خاطرات شیرین و بیادماندنی برنامه های گذشته گروه توسط آقای مهندس نظری آماده شده بود پخش گردید که با استقبال و نشاط حاضرین همراه گردید.

آنگاه گروه موسیقی و نوازندگی مدعو برای ساعتی به اجرای برنامه مشغول شدند.

در ادامه آقای مهندس سیامک سامع، ضمن ایراد سخنان و اشعاری در بزرگداشت این جشن، یادی نمود از زحمات اعضای فعال و مسئولین محترم گروه که همواره در برنامه ریزی های اولیه، ارسال دعوتنامه، هماهنگی و تدارکات برنامه صعودهای گروه و همچنین زحمات عکاسان و گزارشگران برنامه ها و جناب مهندس نظری که برای انعکاس تصاویر و ریز گزارشات برنامه ها در طی هفته زحمات زیادی متحمل می شوند قدردانی کردند.

مجددا برنامه با اجرای موسیقی ادامه پیدا کرد و در میان برنامه فیلم مخصوص اجرای شعرخوانی جناب استاد حاج محمود عظیمی که در حین اجرای برنامه های کوهنوردی اشعار سروده خود را شخصا برای جمع همنوردان بازگوئی می نمایند پخش شد که با تشویق و تقدیر حضار مواجه گردید.

در اینجا، جناب آقای حاج اسماعیل عباسی سرپرست محترم گروه با ایراد سخنانی برنامه را پیگیری نمودند. و به موضوعاتی از قبیل اهمیت رعایت نکات موارد ایمنی و سلامتی در برنامه ها، و تاکیدا رعایت اخلاق و مرام کوهنوردی که همیشه چنین بوده و خواهد بود، پرداختند و نیز با اشاره به اینکه در سایر گروه ها مبالغی بعنوان شارژ ماهانه یا سالانه و حق عضویت و ... دریافت می شود، ولی در گروه کمتال برای پوشش هزینه های جانبی گروه و همچنین جهت رعایت حال همنوردان عزیز، هزینه بسیار اندکی که از تجمیع مبلغ هزینه در هر برنامه از نفرات شرکت کننده دریافت می شود (حدود ۲۰-۳۰ هزارتومان). کنار گذاشته و در چنین مواقعی مصرف می‌گردد توضیحاتی را بیان نمودند.

موارد هزینه های گروه من جمله تشکیل جلسات جمعی، شرکت در مجالس ترحیم و ... و عیادت همنوردان، خرید ملزومات مصرف جمعی در برنامه ها، کمک به خرید تجهیزات کوهنوردی برای برخی اعضاء و... می باشد.

سرپرست محترم گروه با آرزوی بهترینها برای اعضای محترم و خانواده های گرامی لزوم اجرای برنامه های خانوادگی را مطرح و با اشاره به برنامه خانوادگی دو هفته آتی در جزیره اسلامی به شرکت خانواده های محترم و اهمیت آن اشاره فرمودند. سخنرانی حاج آقا عباسی همواره با تشویق و تایید همنوردان همراه شده بود.

پس از اجرای برنامه موسیقی و جک گفتن (خالوغلی) نوبت پذیرائی رسید.

از عصرامروز، شام مخصوصی با تلاش تعدادی از همنوردان و آشپزی همنورد عزیزمان جناب آقای شهابی آماده شده بود. ساعت از یازده شب سپری شده بود که پذیرائی شام انجام و طبق اعلام قبلی در جریان صرف شام فیلم نیم ساعته گزارش سنواتی عملکرد گروه، حاوی تصاویر جمعی بر قلل فتح شده با بنر گروه کمتال و عکسهای خاطره انگیز در مسیرهای صعودها و توقفها و مکانهای خاص و جذاب و همچنین تصاویر گلچین تمامی افرادی که ولو یک مرتبه با گروه همراه و هم رکاب شده بودند و با متن موسیقیهای اصیل و بیاد ماندنی به طرز بسیار زیبا و هنرمندانه توسط آقای مهندس نظری آماده شده بود، پخش گردید. و دوستان از تماشای آن لذت برده و تشویق نمودند.

پس از صرف شام با معرفی آقای مهندس سامع و حضور استاد صفائی برنامه اهداء گواهینامه های کوهنوردی برگزار گردید. تعداد ۲۵ نفر از اعضای محترم گروه که طی خرداد ماه سال گذشته در دو دوره کوهپیمائی مقدماتی و دوره برف و یخ شرکت کرده و موفق به اخذ این مدارک شده بودند توسط پیشکسوتان و مسئولین گروه گواهینامه های خود را دیافت کردند که با تشویق حاضرین همراه گردید..

آقای استاد صفائی طی اجرای این بخش از برنامه ضمن یاد آوری افتخار آفرینی کوهنورد بنام و بین المللی آذربایجان و همشهری عزیز جناب استاد عظیم قیچی ساز که هم اکنون در آخرین قدمهای خود برای تکمیل صعود به آخرین قله بالای هشت هزار متر هستند و با این فتح بزرگ به جمع 15 نفر صعود کنندگان جهانی بالای هشت هزار نائل خواهند شد. آرزوی سلامتی و موفقیت نمودند. و تشویق همنوردان عزیز همراه شد. همچنین یادی شد از سه نفر افتخار آفرین شهرمان آقایان قلیپور میرزائی و .... که بزودی خبرهای مسرت بخش صعود آن بزرگمردان قلل ایران و جهان را خواهیم شنید. و برای ایشان هم آرزوی سلامتی و موفقیت گردید.

برنامه جشن گروه با اجرای مراسم فوت کردن شمع کیک تولد گروه و متعاقبا رقص جمعی کوهنوردی که توسط اکثریت حاضرین اجرا گردید خاطره بسیار ناب و شیرین و بیاد ماندنی در اذهان همنوردان عزیز بجای گذاشت.

در اینجا از جناب آقای احمد عاقلی و جناب آقای سید علی میراب مرتضوی که زحمت میزبانی این جشن خاطره انگیز را در محل باغچه زیبا و دل نشین یاقوت متقبل شدند، از طرف مسئولین و اعضای گروه کوهنوردی کمتال سردرود تشکر و تقدیر صمیمانه خود را اعلام داشته و آرزوی موفقیت و شادکامی روزافزون برای آن بزرگواران داریم..

به امید سالهای سال برنامه های شاد و با سلامتی و نشاط برای گروه کمتال و تمامی کوهنوردان عزیز

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه