آبشار دالامپر ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

توسط روابط عمومی گروه (دیدگاه‌ها: 0)

گزارش برنامه جمعه سیزدهم مرداد ۱۳۹۶ آبشار سوله دوکل، ارومیه

آبشار سوله دوکل با ارتفاع حدود ۵۰ متر یکی از آبشارهای مرتفع ایران است که در موقعیت جغرافیایی 37.173351 شمالی و 44.870751 شرقی و در دامنه ی کوه دالامپر با ارتفاع بیش از۳۴۰۰ متر واقع شده است. این آبشار یکی از سرشاخه‌های رود باراندوزچای بوده و در فاصله ۶۵ کیلومتری جنوب غربی ارومیه قرار دارد. مسیر دسترسی به این آبشار شهر ارومیه، جاده تفرجگاه بند، شهرستان زیوه روستای گسیان می‌باشد و در انتها شامل دو کیلومتر جاده خاکی بود که توسط خودروهای سواری نیز قابل طی شدن می باشد . این منطقه عموما کرد نشین و مرزی بوده و از لحاظ امنیتی نیز هیچ مشکلی ندارد. منطقه دالامپر بسیار خنک و سرسبز و ییلاقی بوده که تا آخر تابستان نیز طراوت و شادابی خود را حفظ می‌کند. همچنین دریاچه دالامپر که در فاصله ۴ ساعت کوهپیمایی از آبشار سوله دوکل واقع شده است از زیبایی های کم نظیر منطقه شمال غرب بوده و اقامتگاه ایلات و عشایر منطقه است.

شرکت کنندگان: سیامک سامع، اسماعیل عباسی، رحیم میرزایی، محمود اصغرنژاد، آقای زمانی، علی راننده باجناق علی راننده، حسن منصوری، رحیم کاظمی، قاسمی حبیبی، جبرئیل اسکندری، یونس فخری، حسن خوشدل

گزارش :

گروه کمتال ساعت ۶ با خودروی مینی بوس حرکت خود را آغاز کرده و با گذر از پل میانگذر دریاچه نیمه خشک ارومیه در ساعت ۸:۳۰ در تفرجگاه بند برای صرف صبحانه توقف کرد و با ادامه مسیر در ساعت ۱۰:۳۰ به آبشار رسیدند بعد از بازدید از آبشار، در بالادست آن اتراق کرده و در رودخانه به آب تنی و تفریح پرداختند و بعد از صرف ناهار به صورت دسته جمعی، به سمت سردرود حرکت کردیم همچنین در بین راه در شهر زیوه برای خرید میوه محلی و در ارومیه برای رفع خستگی و صرف هندوانه توقف شد و در ساعت ۱۰ به سردرود رسیدیم.

به امید روزها و برنامه های موفق کوهنوردی در جمع همنوردان عزیزمان

گزارش: آقای رحیم کاظمی

عکس: آقای مهندس سامع

برای دیدن آلبوم تصاویر روی عکس زیر کلیک کنید

بازگشت

افزودن یک دیدگاه